T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M

  • 65 m²
  • 2 sovrum
  • 1 badrum
  • 5 gäster
  • 3 sängar

Lägenheten T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M Cannes har utsikt över havet och ligger ungefär 6 minuter till fots från Palm Beach Cannes och Marche provencal. För gästerna som reser med bil erbjuder den här 65 m² stora lägenheten en parkering på plats.

Detta boende har balkong, sitthörna och en möblerad terrass med luftkonditionering som garanterar en bekväm vistelse. Lägenheten T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M erbjuder en duschkabin och en separat toalett för ökad komfort. Det finns också hårtorkar, badlakan och handdukar.

Förutom ett komplett kök, erbjuder den här lägenheten matplats och utomhusmatplats.

Om du vill bo i distriktet Pointe Croisette är lägenheten med 2 sovrum ett bra val, 2 km från Musée de la Castre. Om du vill besöka omgivningarna kan du ta dig till Palm Beach, ganska nära boendet. Lägenheten T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M ligger cirka 10 minuter med bil från Kyrkan Notre Dame d'Esperance. Busshållplatsen Esprit Violet är belägen ett stenkast från lägenheten.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M Cannes
2-Br Garden-Level Apartment Near Beaches & Port
Mobilpris

2-Br Garden-Level Apartment Near Beaches & Port

38 m från boendet
Palm Beach Cannes - Chic Et Moderne Proche Pla-T4
Mobilpris

Palm Beach Cannes - Chic Et Moderne Proche Pla-T4

9.0
Utmärkt 4 recensioner
72 m från boendet
Penthouse Palm Beach
Mobilpris

Penthouse Palm Beach

83 m från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Nice Cote d'Azur flygplats
    26 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Flygplatstransfer (mot avgift)

    Aktiviteter

    • Vindsurfing
    • Dykning
    • Snorkling
    • Vandring

    Boendetjänster

    • Affärer/kommersiell service

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Strand
    • Casino
    • Live underhållning
    • Solterass

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Rökdetektorer

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 20:00
    Utcheckning: från 08:00 till 10:00
    Licensnummer06029000927WF
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga barnsängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av den strandnära lägenheten T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M?
      Populära sevärdheter nära den strandnära lägenheten T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M inkluderar bland annat Kyrkan Notre Dame d'Esperance, Musée de la Castre, Palm Beach.
    • Hur mycket kostar det att bo på lägenheten T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M?
      Priset för att hyra lägenheten T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M är 605€.
    • Erbjuder den strandnära lägenheten T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M parkering?
      Ja, den strandnära lägenheten T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M erbjuder gratis privat bilparkering på plats.
    • Finns det några matställen i närheten av lägenheten?
      Restauranger i närheten av lägenheten inkluderar restaurangerna L'Hesperide och La Dolce Vita Traiteur Italien, som ligger ungefär 9 minuters promenad bort.
    • Hur stort är lägenheten T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M?
      Lägenheten T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M har en total yta på 65 m².

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Nice Cote d'Azur flygplats
    26 km

    Landmärken

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    T3 Pte Croisette Vue Mer Plage A 100M Cannes

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng